BE MİMİR AKADEMİ HAKKINDA

Eğitim, değişen dünyanın hızına ayak uyduramıyorsa, bilginin bu kadar kolay ulaşılabilir olduğu bir dönemde çocuklar, kendi kendilerine öğrenemiyor, öğrendiklerini sentezleyemiyor ve yaşamlarında gerekli olan becerileri geliştiremiyorlarsa, o zaman bildiğimiz okul anlayışının dışına çıkma zamanı gelmedi mi? BE MİMİR Proje Okulu, işte tam da bildiğimiz okul anlayışının dışına çıkmayı hedefler. “Bir Okuldan Fazlası” sloganıyla yola çıkarken ana felsefesi çocuk ve gençlere:

  • Öğrenmeyi öğrenmede,
  • Kendi gibi olmanın değerini özümsemede,
  • Kendi hızında öğrenmenin önemini fark etmede,
  • Farklılıkların zenginlik olduğunu görmede,
  • Öğrenmenin değişik yolları olduğunu keşfetmede,
  • Güçlü yanlarının farkına varmada,
  • Mutluluğun asıl kaynağının vücudumuza, beynimize ve doğaya özen göstermek olduğunu anlamada rehberlik etmektir.

BE MİMİR Proje Okulu, 5-16 yaş aralığındaki çocuk ve gençleri, yararlı boş zamanlarında bir proje çerçevesinde birleştirerek, aktif vatandaşlık anlayışını özümsemelerini, sorumluluk, yılmazlık ve dayanıklılık becerilerini geliştirmelerini sağlar. Projeler, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve 21. Yüzyıl Yaşam Becerilerini merkeze alarak, çocuk ve gençlerin dünya vatandaşı olma bilincine ulaşmasını ve toplumsal faydayı, bireysel gelişim kadar önceledikleri bir farkındalık geliştirmelerini sağlar. Projelerde, çocuk ve gençler değişik deneyimleri, bilimsel, teknolojik ve sanatsal beceriler geliştirerek zenginleştirirler, aldıkları proje eğitimi sayesinde projelerini ve hedeflerini kendileri belirlerler.

BE MİMİR Proje Okulu, öğrencilerin hedefleri kadar o hedeflere giden yolculuklarını önemseyen, bütünsel gelişime değer veren, öğrenci merkezli bir eğitim modelini benimser. Kendine özgü tasarımını, Köy Enstitüleri gibi yerel değerlerden, International Baccalaureate (IB) gibi uluslararası akademik programlardan ve dünyaya anlam verebilmeye olanak sağlayan zihnin hayal yaratma yetisini kullanma gücü olan mitolojik karakterlerden alan bir proje okuludur: Amacı, “Bir Okuldan Fazlası” olmaktır.

Bizi Daha Yakından Tanıyın

TANITIM FİLMİ

Okulumuzu daha iyi tanıtmak için sizlere bir tanıtım filmi hazırladık. Okulumuzu ve bizleri daha yakından tanımak için tanıtım filmimizi izleyebilirsiniz. Sorularınız için iletişim sayfamızda yer alan bilgilerimizden ya da buraya tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.

Call Now Button