2022-2023 SÖMESTİR PROGRAMI

MİNİK KAŞİFLER

23 Ocak- 27 Ocak ve 30 Ocak- 3 Şubat tarihlerinde iki hafta sürecek olan sömestir kampına 4-5-6 yaş grubu ister tek haftasına ister iki haftasına da katılım sağlayabilirler.

Program Detayları:

23 Ocak 27 Ocak 1. Hafta canlıların dünyasını keşke çıkıyoruz. Sürüngenleri sınıflandırarak maceramıza başlıyoruz. Farklı türleri ileri dönüşüm materyallerle tasarlıyoruz. Kil çalışmaları ile farklı boyutlarda canlı anatomisi çalışıyoruz. Bilim ve sanatın birleştiği bu haftayı ülkemizde yaşayan sürüngen türlerini keşfederek tamamlıyoruz.

30 Ocak – 3 Şubat da canlılar dünyasındaki araştırmamıza devam ediyoruz. Şehrimizdeki kuşlar, dinozorlar, nesli tükenen canlılar ve sucul en büyük memeli olan balinaların inanılmaz dünyasına yolculuk yapıyoruz. Yapılan bu araştırmaları MTA Tabiat Tarihi Müzesi ziyareti ile yerinde inceleyip öğreniyoruz.

GEZİ- YORUM

23 Ocak- 27 Ocak ve 30 Ocak- 3 Şubat tarihlerinde iki hafta sürecek olan sömestir gezi kampına ilkokul öğrencileri ister tek haftasına ister iki haftasına da katılım sağlayabilirler.

Program Detayları:

23 Ocak- 27 Ocak 1. Hafta “Bilim ve teknoloji hayatımıza nasıl etkiliyor?” sorusunun peşine düşüyoruz. Altınköy Açık Hava Müzesi, Pul Müzesi ve ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi bizi bekliyor. Bir yandan geziyor bir yandan da düş atölyesi, drama atölyesi, mühür atölyesi, Lego atölyesi, kitap atölyesi ve mindfulness atölyesiyle gördüklerimizi yorumluyoruz.

30 Ocak- 3 Şubat tarihlerinde “Şehrimizi kimlerle paylaşıyoruz?” sorusunun peşine düşüyoruz. Hacettepe Ormanı, Patipark Köpek Barınağı ve Veteriner Anatomi Müzesi’ne gidiyoruz. Düş atölyesi, kitap atölyesi, yoga atölyesi, kuş istasyonları atölyesi ve kil atölyesiyle gördüklerimizin, deneyimlediklerimizin vücutlarımıza ve zihinlerimize neler yaptığını yorumluyoruz.

Call Now Button