2 BE LEARNING’DE NELER VAR?


BE MORE Anaokulu hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.


BE MİMİR Proje okulu hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

1 is Great 2 is a Team

2 BE, Burcu Haboğlu Baba ve Elif Özmenek Çarmıklı tarafından kurulan bir eğitim markasıdır.

2 BE Learning Center’ın şemsiyesi altında BE MORE Anaokulu ve BE MİMİR Proje Okulu hizmet vermektedir. 2 BE Learning Center, anaokulundan başlayarak lise sona kadar çocuk ve gençlerin kendilerini gerçekleştirebilmeleri için alan bulabilecekleri alternatif bir eğitim merkezidir. Hedefi, bünyesindeki oluşumlarla hayatı merak eden, farklı düşünebilen, yeni yollar deneyen, soru soran çocuk ve gençlere rehberlik etmektir.

2 BE LEARNING CENTER’IN HİKAYESİ

2 BE Learning Center, ayrı yollardan giderek, aynı noktada buluşan iki kadın eğitimcinin yolculuğunun ürünüdür.  

Burcu Haboğlu Baba, K12 yöneticiliği yaparken, öğretmenlerin sürekli matematik konusunda öğrencilerin temellerinin eksik olduğu yönündeki şikâyetleri dikkatini çeker ve alt sınıfları incelemeye başlar.  Bir matematikçi olarak, erken çocuklukta matematiksel dilin gelişmesi, bilişsel gelişimin desteklenmesi için neler yapılabilir diye kafa yormaya başlar.  Sihirli yıllar olarak bilinen, bu dönemin farkındalığıyla Burcu bir anaokulu kurarak, erken çocukluğun deneyim zenginliğiyle geçmesi hayalini hayata geçirmeye karar verir.  

Elif Özmenek Çarmıklı ise akademisyenlik yaptığı her dönemde benzer sorunlarla karşılaşır.  Gençlerin güçlü soru soramadıklarını, öğrendiklerini sentezleyemediklerini, araştırma yapmayı bilmediklerini görünce, bir sosyal bilimci olarak erken yaştaki çocuklukta bilimsel süreçlerin nasıl öğrenilebileceği üzerine düşünmeye başlar.  Elif’in hayali de bir proje okulu kurarak, çocuk ve gençlerin erken yaşta bireysel ve akademik gelişimlerini desteklemek olur.

Her ikisinin de eğitime alternatif yaklaşımı, Burcu ve Elif’in yollarını kesiştirir.  3 yaşından lise sona kadar öğrenmek isteyen, meraklı, ilgili, her öğrenciye yapılandırılmamış bir eğitim platformunda rehber olabilmek için 2 BE Learning Center’ı kurarlar.  Amaçları, anaokuldan başlayarak bir çocuğun öğrenme merakını yaşam boyu sürdürebileceği bir ortam sağlamaktır.  “BE”nin Burcu ve Elif’in baş harflerinden oluşması tesadüftür; ancak kelime anlamı “OLMAK” olan “BE”nin ikisinin de eğitim felsefesine uyması tesadüf değildir ve işte bu yüzden 2 BE Learning Center’ın çatısı altında BE More Anaokulu’nu ve BE Mimir Proje Okulu’nu tasarlarlar.

KURUCULARIMIZ
Elif Özmenek Çarmıklı
Elif Özmenek Çarmıklı
1974 yılında Ankara’da doğdum. TED Ankara Koleji’ni bitirdim. İlkokul, ortaokul ve lisede basketbol oynadım. Liseyi bitirdikten
Burcu Haboğlu Baba
Burcu Haboğlu Baba
1980 yılında Bursa’da doğdum. Babamın işi nedeniyle ilkokulu Bolu Sakarya İlkokulu’nda tamamladım. Ortaokul ve lise
2 BE TAKIMI
Aslı Güven
Aslı Güven
1966 İzmir doğumluyum. 4 yaşında ailem ile birlikte Ankara’ya taşındıktan sonra
Melike Zontur
Melike Zontur
1983 yılında Ankara’da doğdum ve eğitim hayatımı Ankara’da geçirdim.
Seda Keçeci
Seda Keçeci
1988 Yılında Ankara’da doğdum. Üniversite hayatımı, İktisat bölümü okuyarak tamamladım.
Evren Aydınlar
Evren Aydınlar
1980 yılında Ankara’da doğdum. Dokuz yıl lisanslı voleybol oynadım. Üniversite eğitimimi

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

2 BE Learning Center’ı sosyal medya hesabımızdan takip edebilir ve güncel bilgiler edinebilirsiniz.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

2 BE Learning Center’ı sosyal medya hesabımızdan takip edebilir ve güncel bilgiler edinebilirsiniz.

Call Now Button